Nawiedzenie Matki Bożej Miłosierdzia i rekolekcje ewangelizacyjne – 11-13.05.2015 r.

W naszej parafii odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne.

Rekolekcje będą nieco inne od znanych nam rekolekcji parafialnych. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się raz dziennie w kościele w Stanclewie o godz. Christ knocking at front door19.00. Będą trwały ok 1,5 godziny. Organizatorzy prosili, by w miarę możliwości rekolekcje odbywały się poza Mszą św. (ze wzdlędów czasowych i ze względu na pewną dynamikę rekolekcji). W czasie spotkań rekolekcyjnych będzie modlitwa, katecheza kaplana, świadectwa osób świeckich i nabożeństwa eucharystyczne. Na zakończenie będziemy modlili się Litanią loretańską do Matki Bożej powierzając Jej owoce rekolekcji. Drugiego dnia rekolekcji, we wtorek będzie modlitwa o uzdrowienie i okazja do spowiedzi, a trzeciego dnia będziemy mogli wybrać Pana Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela. Rekolekcje poprowadzi zespól ewangelizacyjny: ks. dr Piotr Dernowski z Olsztyna wraz z grupą osób świeckich. Serdecznie zapraszam na rekolekcje – szczególny czas spotkania z Panem Jezusem!

Bezpośrednio po rekolekcjach ewangelizacyjnych, w czwartek 14 maja nasza parafia będzie przeżywała Nawiedzenie Matki Bożej Miłosierdzia.

Poniżej podany jest plan rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej Miłosierdzia:

Rekolekcje ewangelizacyjne: 11, 12 i 13 maja (poniedziałek, wtorek i środa).
19.00 – Nabożeństwo Słowa Bożego z nauką rekolekcyjną.
(Spowiedź św. we wtorek ok godz. 19.45.)

Uwaga:
Od poniedziałku do środy Msza św. o godz. 7.30. Natomiast o godz. 17.00 – próby dzieci pierwszokomunijnych.

Nawiedzenie Matki Bożej Miłosierdzia:

14maja 2015 r. (czwartek) – Rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej

16.30 – oczekiwanie na przybycie Obrazu Matki Bożej
16.45 powitanie Obrazu i wprowadzenie do Kościoła
17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa
po Mszy św. Nabożeństwo majowe, różaniec prowadzony przez Koła Różańcowe i czuwanie modlitewne przy Obrazie
20.00 – “Królowo rodzin, módl się za nami!” – czuwanie modlitewne rodzin i małżeństw
21.00 Apel Jasnogórski.

15 maja 2015 r. (piątek)
10.00 – Msza św.
11.00 – 14.30 Czuwanie modlitewne. Indywidualna modlitwa przed Obrazem.
14.30 Nabożeństwo majowe.
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. na pożegnanie Obrazu. Zawierzenie Parafii Matce Bożej Miłosierdzia.
(z naszej parafii Obraz wyrusza do Warpun)

Więcej na temat Nawiedzenia Matki Bożej Miłosierdzia na stronie Gościa Niedzielnego: